CCMR.500TXP
Mfr.Part Number
CCMR.500TXP
Manufacturer
LITTELFUSE
Package
ROHS
Datasheet
Description
POWER FUSE, TIME DELAY, 0.5A, 600VAC
ECAD Model
Delivery
Payment
Sale: 0
Description Shopping Guide FAQ Review
Description
Product Technical Specifications
Voltage Rating VDC:
250V
Product Range:
POWR-SPEED POWR-PRO CCMR series
Fuse Size Metric:
10.3mm x 38.1mm
Fuse Current:
500mA
Fuse Size Imperial:
0.41 x 1.5
Blow Characteristic:
Time Delay
Voltage Rating VAC:
600V